Staże studenckie w Urzędzie Miasta. Na studentów czeka ponad 70 miejsc

Do 29 stycznia Urząd Miasta przyjmuje zgłoszenia na kolejną, tym razem wiosenną edycję staży i praktyk studenckich.

Oferta kierowana jest do studentów II, III, IV i V roku studiów (I/II studiów II stopnia). Kierunek studiów kandydata musi odpowiadać oczekiwaniom danego wydziału czy biura. Na studentów czeka 76 miejsc w 26 wydziałach i biurach urzędu oraz 8 miejsc w Poznańskim Centrum Świadczeń. Staż potrwa od marca do czerwca.

W tym roku zasady programu stażowego uległy zmianie. Realizowany on będzie dwuetapowo. Pierwszy polegać będzie na bezpłatnej praktyce. Na podstawie porozumienia z uczelnią studenci przez 2 miesiące będą mogli zdobywać w urzędzie doświadczenie zawodowe. Wszystkim, którzy uzyskają pozytywną ocenę z realizacji pierwszego etapu, urząd zagwarantuje przystąpienie do drugiego etapu programu, czyli płatnego już stażu. Wówczas na kolejne 2 miesiące podpisana zostanie umowa zlecenie. Program zakłada, że studenci pracować będą w wymiarze 15 godzin tygodniowo – wyjaśnia Anna Sarbinowska, koordynatorka staży w Urzędzie Miasta Poznania.

Aby zgłosić się na staż wystarczy wypełnić internetowy formularz dostępny tutaj. Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 pod numerem telefonu (61) 878 55 10.

Na 49 dotychczasowych edycji staży wpłynęło ponad 33 247 zgłoszeń. Przyjęto łącznie 3 535 studentów. Wystawiane przez nich oceny po ukończonej pracy, potwierdziły zdobywanie przez nich korzyści w postaci nowych doświadczeń oraz umiejętności, przydatnych na rynku pracy. Warto dodać, że ponad 500 osób po ukończeniu stażu zostało zatrudnionych w naszym urzędzie. To dowód na realizację jednego z celów programu, jakim jest przegląd potencjalnych kadr dla Urzędu Miasta Poznania – dodaje Sarbinowska.