Ekonomia społeczna na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu

W najbliższy weekend w dniach 6-8 grudnia br., na Międzynarodowych Targach Poznańskich obędzie się Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Poza komercyjnymi firmami, pojawią się tam także te, które reprezentują przedsiębiorczość społeczną.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2004 roku i wciąż cieszy się dużą popularnością. Organizatorzy podają, że co roku odwiedza go 12 500 widzów. Tak szeroka publiczność i uznanie, jakim cieszy się to wydarzenie sprawiają, że jest to doskonałe miejsce dla wszystkich podmiotów ekonomii społecznej (PES), które chcą zaistnieć na rynku rękodzieła artystycznego i upominków.

Obecność przedsiębiorstw społecznych na Festiwalu jest o tyle ważna, że pozwala ona wyróżnić się im nie formą prowadzonej działalności, a jakością ich produktów i usług. W tej sposób mogą one skutecznie konkurować na rynku i zdobywać nowych klientów.

Poniżej znajdziecie Państwo listę przedsiębiorstw społecznych, które będzie można spotkać podczas Festiwalu.

Piątek, 6 grudnia:

Sobota, 7 grudnia:

Niedziela, 8 grudnia:

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoisk ekonomii społecznej na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu!

 

Stoiska podmiotów ekonomii społecznej na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych oraz powyższa informacja finansowane są w ramach ramach projektu systemowego pn. „Koordynacja i współpraca na rzecz integracji społecznej Wielkopolski” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.