Akademia talentów ENEA – Marysia K.

Opis ucznia

Maria od 8 lat jest tancerką Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia-Poznań”, w którym uczy się tańca, śpiewu oraz gry na instrumentach ludowych. Swój talent taneczny rozwija w Sekcji Polskich Tańców Towarzyskich. Bierze udział w ogólnopolskich turniejach tańców polskich, zajmując czołowe lokaty w finałach, niejednokrotnie stając na najwyższym podium. W tym roku wzięła również udział w Ogólnopolskim konkursie im.Jopka organizowanym przez Zespół Mazowsze.

Maria zajęła I miejsce na etapie wojewódzkim. W tym roku wraz ze swoim partnerem zajęła również I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich we Wronkach kat. taniec regionalny. Najwyższe podium zajęła również w Katowicach na Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich rywalizując z param z całej Polski. Otrzymanie tego stypendium nie tylko pomoże jej rozwijać swój talent ale na pewno przyczyni się do popularyzacji naszego dziedzictwa jakim jest folklor.

tutaj możecie oddać głos

Dodam, że Marysia jest córką moich przyjaciół – Kingi i Piotra – a cała rodzina jest fascynatami kultury ludowej, folkloru i zwyczajów ludowych. Jeśli tylko możecie oddać na nią głos – będę niezmiernie zobowiązany 🙂