35 numer L! „Lato Wolności?”

Dziś premiera 35 numeru L! „Lato Wolności?” wydanego z okazji rocznicy 30-lecia wyborów 4 czerwca.

Magdalena M. Baran pisze we wstępniaku: „Dla mnie 4 czerwca tego roku, trzydziestolecie wolności, w którą chcę wierzyć tak, jak czyniły to całe pokolenia nowożytnych wyznawców tej idei, to przede wszystkim dzień stawiania ważnych pytań, podejmowania istotnych decyzji. Również osobistych. Ale także czas przypominania zasad, w które liberałowie winni święcie wierzyć. O tych „dwóch” wolnościach – wyłożonych przez filozofów, ale przede wszystkim przeżywanych każdego dnia. O wolności, która zachowuje nas od strachu, przemocy, przymusu, od wszystkiego, co pęta. O wolności, która nie przekraczając granic wolności innego człowieka, realizuje się jako wolność słowa, sumienia, wyznania, myśli, wyboru sposobu życia, wybory życiowego partnera, zawodu, miejsca zamieszkania, gromadzenia się i zrzeszania… I kolejnych, jakie tylko możemy zaprojektować, działając w duchu otwartości i tolerancji.”

W numerze: wywiad Piotr Beniuszys z Basilem Kerskim dyrektorem ECS oraz artykuły naszych publicystów: Leszek JazdzewskiSławomir DrelichBartłomiej AustenKasia RatajczykPiotr BeniuszysMagda MelnykJoanna EllmannPrzemek Staciwa.

Prezentujemy na łamach L! prace utalentowanej Magdalena Franczuk. Wywiad z autorką przeprowadził: Marcin Malecki. Numer tradycyjnie kończy wiersz wolny wybrany przez Rafał Gawin.

Zapraszamy do lektury: https://tiny.pl/tcmq6