Moja społeczność wobec uchodźców – konkurs na wspomnienia, dzienniki i pamiętniki

Moja społeczność wobec uchodźców – konkurs na wspomnienia, dzienniki i pamiętniki

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Zapraszamy do udziału W KONKURSIE pn. SPOŁECŹNOŚĆ MOJA wobec UCHODŹCÓ“W JeÅlimieszkasznawsalbowiejscowoÅcido Otys.mieszkańców, życie to jest konkurs dla Ciebie. Jak zmieniło się Twoje życie osobiste zawodowe? Co zmieniło się w Twoim najbliższym otoczeniu jak zmieniła się wieś/ miejscowość? Jak zareagowały urzędy, szkoła czy firmy iorganizacje pozarządowe? Jakie masz nadzieje, obawy albo oczekiwania wobec uchodźców co sądzą Twoi sąsiedzi? Opowiedz nam tym, biorą…c udział konkursie IRWiR PAN. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane. Pula nagród wynosi 10 000 zł. Więcej informacji na stronie: https://www.irwirpan.waw. pl/858/wydarzeniakonkurs-na-pamietriki”


Jeśli mieszkasz na wsi albo w miejscowości do dwudziestu tysięcy mieszkańców, a obecność uchodźców wpłynęła na życie Twoje i Twoich sąsiadów, to jest konkurs dla Ciebie. Jak zmieniło się Twoje życie osobiste i zawodowe? Czy Ty lub Twoi bliscy jesteście osobiście zaangażowani w działania na rzecz uchodźców? Na czym te działania polegają? A co zmieniło się w Twoim najbliższym otoczeniu i jak zmieniła się wieś/miejscowość? Jak zareagowały urzędy, szkoła czy firmy i organizacje pozarządowe? Jakie masz nadzieje, obawy albo oczekiwania wobec uchodźców i co sądzą Twoi sąsiedzi? Opowiedz nam o tym, biorąc udział konkursie IRWiR PAN. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane.


Zasady Konkursu są proste: prowadź notatki, rób zdjęcia i opisuj z perspektywy Twojej i Twojej społeczności, co zmieniło się na skutek pojawienia się uchodźców. Wybierz dowolną formę, np. dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną; możesz też dołączyć zdjęcia, rysunki lub to, co uznasz za istotne. Objętość dokumentów nie jest z góry określona, ale prosimy o nie mniej niż kilkanaście stron pliku tekstowego lub podobną objętość wpisów na blogu. Zależy nam na szczerości, dlatego wszystkim zainteresowanym gwarantujemy anonimowość, także w przypadku publikacji materiałów. Nie przejmuj się brakiem umiejętności pisarskich – nas interesują autentyczne doświadczenie, przeżycia i podejmowane działania. Każda informacja będzie dla nas ważna. Z jednostkowych losów i indywidualnych problemów odtworzymy obraz społeczności lokalnych, w których pojawili się uchodźcy.


Wyślij pracę oraz dołącz skan/oryginał podpisanego oświadczenia oraz zgłoszenie konkursowe. Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące konkursu zadane drogą mailową: pamietniki@edu.irwirpan.waw.pl lub telefonicznie pod numerem 510-989-136. Komplet dokumentów prześlij do 30 września 2022 r.

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN
Sekretariat
ul. Nowy Świat 72
00-330 WarszawaPrzewidujemy następujące nagrody za najlepsze prace:

  • I nagroda – 3500 zł
  • II nagroda – 2000 zł
  • III nagroda – 1500 zł
  • Trzy wyróżnienia – po 1000 zł

O ostatecznym podziale nagród zadecyduje Jury powołane przez organizatora. Najciekawsze prace zostaną opublikowane w całości lub we fragmentach. Zastrzegamy sobie prawo do redakcji tekstów i ewentualnych skrótów. Autorzy mogą zastrzec swoje nazwiska do wiadomości organizatorów, a nadesłane prace opatrzyć godłem. Nadesłane prace nie będą zwracane, po zakończeniu konkursu zostaną zarchiwizowane.

Oświadczenie (do pobrania plik PDF)

Zgłoszenie konkursowe (do pobrania plik PDF)