I Ogólnopolski Tydzień Work-life balance

Szanowni Państwo,

w dn. 26 sierpnia – 1 września br. mamy przyjemność zaprosić Państwa do wspólnego celebrowania I Ogólnopolskiego Tygodnia WLB 2013 (ang. work-life balance), czyli tygodnia równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

Do obchodów Tygodnia WLB włączyło się już wiele lokalnych inicjatyw – lista wydarzeń jest cały czas aktualizowana. Skorzystaj z ciekawej oferty kilkudziesięciu warsztatów, spotkań i akcji lub dołącz się i zorganizuj swoje wydarzenie!

Harmonogram i zgłoszenia: http://www.mamdziecko-pracuje.pl/tydzien-wlb/dla-mediow/373-harmonogram-warsztatow

Więcej informacji: tel. 61.6686808, 663 83 63 73 e-mail: tydzien@wlb.org.pl

Tydzień WLB:

Tydzień WLB ma charakter otwartego wydarzenia ogólnopolskiego, realizowanego w ostatnim tygodniu sierpnia, do którego można przyłączyć się w każdym miejscu kraju, z własną propozycją realizacji idei work – life balance. Zaplanowanych zostało kilkadziesiąt lokalnych przedsięwzięć, m.in. warsztatów, spotkań, happeningów, zabaw rodzinnych! Merytorycznym podsumowaniem wydarzenia będzie konferencja, która odbędzie się 30 sierpnia br. (piątek), w której uczestnikami dyskusji będą przedstawiciele organów władzy państwowej i samorządowej, przedsiębiorcy oraz pracownicy ośrodków naukowych.

Zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym wydaje się w dzisiejszych czasach zadaniem niezwykle trudnym. Z jednej strony potrzeba spędzania czasu z najbliższymi, rodzina i wychowywanie dzieci mogą sprawić, że zostaniemy zepchnięci na margines rynku pracy lub nasza firma nie poradzi sobie z wyzwaniami konkurencyjnymi; z drugiej: potrzeby finansowe, ambicje zawodowe i chęć samorealizacji mogą stanowić przeszkodę w wypełnianiu roli rodzicielskiej w stopniu, który będzie nas satysfakcjonować.

Pomimo tego, iż założenia WLB powstały w latach 70. ubiegłego wieku, w Polsce wciąż termin ten jest mało znany. Końcówka sierpnia jako termin obchodów tygodnia WLB nie został wybrany przypadkowo. Jest to data symboliczna, ponieważ obejmuje czas, w którym kończy się sezon urlopowy a rozpoczyna okres zwiększonego wysiłku na rzecz pracy zawodowej. Rodzice i pracodawcy od zawsze zadają sobie pytania: „Czy możliwe jest oddzielnie spraw służbowych od życia rodzinnego? Czy można być równocześnie dobrym rodzicem i efektywnym pracownikiem? Co jest ważniejsze, rodzina czy praca?”. Ostatni tydzień sierpnia warto poświęcić czas na chwilę refleksji i zastanowić się nad oceną własnej równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym.

I Ogólnopolski Tydzień WLB 2013 (ang. work-life balance) powstał z inicjatywy realizatorów projektu pt. „MAM DZIECKO – PRACUJĘ. Analiza, testowanie oraz wdrożenie innowacyjnych rozwiązań wspomagających godzenie życia zawodowego i prywatnego w Wielkopolsce, opartych na idei flexicurity.”: Fundacja Aktywności Lokalnej (Lider Partnerstwa) Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu Center for balance mellem Arbejdsliv og Familieliv (Dania)

OTydzienWLB_zaproszenieDTWLB

OTydzienWLB_zaproszenie+program