Kongres 100-lecia Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej

W Warszawie trwa wyjątkowe wydarzenie – Kongres 100-lecia Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. To nie tylko okazja do świętowania okrągłej rocznicy jednej z najstarszych i niezwykle zasłużonej organizacji zajmującej się polityką społeczną w Polsce, ale także platforma do pogłębionej dyskusji na temat wyzwań i przyszłości tego obszaru w zmieniającym się świecie.
W Kongresie bierze udział ponad 250 uczestników, w tym naukowcy, praktycy, przedstawiciele instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Uczestnicy mogli wysłuchać blisko 90 różnorodnych prezentacji poruszających kluczowe zagadnienia, takie jak zmiany demograficzne, polityka rodzinna, rynki pracy, edukacja, wykluczenie społeczne czy zrównoważony rozwój.
Jednak jak to bywa na tego typu wydarzeniach, szczególną wartość stanowią rozmowy w kuluarach. To tam nawiązują się nowe kontakty, rodzą się pomysły na współpracę oraz inspiracje do dalszych działań. Atmosfera sprzyja wymianie poglądów, dzieleniu się doświadczeniami i budowaniu mostów między teorią a praktyką.
Kongres jest również momentem refleksji nad dorobkiem Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej – organizacji, która od 1924 roku działa na rzecz budowania sprawiedliwego społeczeństwa, a także inspiracją do dalszych działań w kierunku nowoczesnej i skutecznej polityki społecznej, która odpowiada na potrzeby współczesnego świata.
Kongres był okazją również do zaprezentowania referatu dotyczącego Nowego barometru ubóstwa i wykluczenia społecznego, którego byłem współautorem wraz z prof. Aleksandrą Łuczak z Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
Dziękuję również wszystkim panelistom, który miałem przyjemność moderować wraz z dr Magdaleną Kacperską, w tym Konradowi Ciesiołkiewiczowi za niezwykle ciekawe wystąpienie dotyczące dezinformacji w sieci…
Dla mnie to szczególnie ważny moment, ponieważ zostałem wyróżniony przez Kapitułę Medalu Abramowskiego, medalem za wkład w rozwój polityki społecznej. Gratuluję Joannie Szczepaniak-Sienniak, Cecylii Sadowskiej-Snarskiej, Ewelinie Zdebskiej, Mirkowi Grewinskiemu, Pawłowi Rabiejowi, Michałowi Szczerbie, Pawłowi Kubickiemu i innym wyróżnionym…

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst